Ceza Hukuku

All about financial law

Ceza Hukuku’nun en temel öğeleri olan Suç ve Ceza kavramları pek çok kişi tarafından istenmeyen, toplumsal olarak kabul edilmeyen, durumlar olarak ortaya çıksa da günümüzde hiçbir suç ya da ceza süjelerinin içinde olmak istenmese bile bir anda ceza hukukunun konusu içinde kalmakla yüz yüze kalınabilmektedir. Bu nedenle herkesin her an için kendisini bir suçun mağduru ya da bir suç isnadının şüphelisi olarak görmesi mümkündür. Ceza Hukuku’na ilişkin bir ilişkinin ortaya çıkması diğer hukuk dallarından ne yazık ki daha ağır olmakta ve bu durum kimi zaman kişilerin özgürlüğünü bağlayabilecek bir hal almaktadır.

Ceza mahkemelerinin kararları, kişi hak ve özgürlüklerine en derin müdahalelerin olduğu kararlardır. Bu durumda ceza yargılamasındaki en önemli aktör Ceza Avukatı ile bu durumu yönlendirmektir. Herhangi bir olumsuz netice ile karşılaşmamak için ceza soruşturmalarının ve kovuşturmalarının son derece dikkatli ve titiz bir şekilde takip edilmesi, süresi içinde gerekli hukuki işlemlerin yapılması ve hukuki müdahalelerin yöntem, zaman ve nitelik olarak doğru tespit edilmesi son derece önemlidir, bunun yanında ceza hukukunun kişi hak ve özgürlüklerinin korunması açısından bir araç olduğu da unutulmamalıdır. Ceza Hukuku’na ilişkin soruşturma ve kovuşturmalarda teknik bilginin ve uzmanlığın son derece önemli olduğuna ayrıca dikkat edilmeli ve iyi bir Ceza Avukatı ile çalışmanın varlığını yadsımamak gerekir.

EA Hukuk ve Danışmanlık Ofisi, hukuk sektöründe yer aldığı günden beridir, Ceza Hukuku içerisinde uzmanlaşması, Türkiye’nin önde gelen akademisyenleriyle geliştirdiği profesyonel iş birliği ve en önemlisi tüm bu bilgi birikimini profesyonel olarak uygularken insan hak ve özgürlüklerine verdiği değer, müvekkillere titiz, sonuç odaklı, başarılı ve etkin bir hizmet sunulmasını sağlamaktadır.

CONTACT INFO

LEX Creative HTML Template
36th Street, New England 234
220345, UNITED STATES

Phone: 0344.2342.23423
Fax: 0344.2342.23345
Email: youremail@email.com